Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sõnas Meditsiin 2017 konverentsil, et terviseandmete kvaliteet saab paraneda vaid siis, kui neid andmeid tervishoiutöötajate poolt reaalselt ka kasutatakse.
- Ain Aaviksoo lennukad ideed on seotud eelkõiige digimaailma ja e-tervisega. Foto: Raul Mee
Aaviksoo lisas, et tihe kvaliteediseire näitab, et tervise infosüsteemis (TIS) sisalduvad andmed paranevad pidevalt ja sellesse ka panustatakse. "Aastal 2017 suuname me riigieelarve vahenditest senisest olulisema osa just selle sama kvaliteedi parandamisse. Lisaks 15 miljonile eurole (2017. aastal juba 16 miljonit), mis läheb tervishoiuteenuse osutajatele oma infosüsteemide arendamiseks, lisame riigieelarvest täiendavalt raha, et haiglate infosüsteemid suudaksid kokkulepitud vormis TISi andmeid edastada," rääkis asekantsler.
Seotud lood
Meditsiin 2017 vestlusringis osalenud tipparstide jutust selgus, et ravirahaga kokkutõmbamine annab haiglates reaalselt tunda, samas ei ole näha häid lahendusi ega ka vastutajaid.
Sotsiaalministeerium on terviseministri kinnitusel võtnud uurida, kas tervishoiuteenuste osutajad ikka sisestavad patsientide terviseandmeid riiklikkuse infosüsteemi nagu kord ette näeb.
Eesti Arstide Liidu juht Lembi Aug ütles Meditsiin 2017 konverentsil, et üha kasvavad invasiivsed ravi- ja uurimismeetodid tõstavad tüsistuse riski ja kaebustega lõppevaid juhtumeid tõotab tulevikus tulla rohkem kui seni. Kas loodavast vastutuskindlustusest on arstidele selles olukorras tuge?
Terviseamet vaatas üle andmete edastamise tervise infosüsteemi ehk TISi ja tegi viiele teenuseosutajale ettekirjutuse.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025