Maailmapank pöördus Eesti Haigekassa poole ettepanekuga viia läbi analüüs, mis annaks tervikliku ülevaate Eesti tervishoiu rahastamise peamistest väljakutsetest ja arenguvõimalustest, pidades silmas eesmärki tagada solidaarse ravikindlustuse kestlikkus.
- Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross Foto: Meditsiiniuudised, mu.ee
Kavandatavas analüüsis vaadatakse süvitsi kõiki tervishoiu rahastamise etappe ja sellega seonduvat, sh tervishoiu rahastamist tervikuna, ravikindlustuse ressursse, järelevalvet, aruandekohuse täitmist ja süsteemi läbipaistvust. Analüüs peaks vastama küsimustele, millised on Eesti tervishoiu rahastamise süsteemi peamised probleemid, kuidas tagab praegune süsteem solidaarse ravikindlustuse jätkumise ning kuidas tervishoiusektor kindlustab ravitulemuste parandamiseks vajaliku majandusliku jätkusuutlikkuse.
Seotud lood
Aruandest selgub, et haigekassa esimese poolaasta tulem oli miinus 18,9 miljonit eurot, mis on 5,7 miljonit eurot negatiivsem prognoositust.
Solidaarsesse süsteemi panustajad ei pea maksma kinni nende ravikindlustust, kes võtavad vastu ümbrikupalka, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Tervishoiukulude osatähtsus sisemajanduse koguproduktist ulatus 2016. aastal 6,7 protsendini, aasta varem oli osatähtsus 6,5%.
Haigekassa esimese poolaasta aruande kohasel olid tulud 552,7 miljonit eurot ja kulud 410,5 miljonit.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.