Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
PERH ja Rakvere haigla sõlmisid partnerluslepingu
Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Rakvere haigla sõlmisid partnerluse raamlepingu, mille eesmärk on parandada ravi kättesaadavust, tagada tervishoiuteenuste kvaliteet ja kasutada efektiivsemalt selleks vajalikke raviressursse.
Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev. Foto: Andras Kralla/ÄP
"Eesti haiglamaastikul ei tähenda võrgustumine ainult kontrolliõiguse omandamist üldhaigla üle. Esmatähtis on sisuline ja probleemidele lahendusi otsiv koostöö," ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. „Rakvere haigla on meie jaoks oluline partner Põhja-Eestis ning koostööd tuleb tihendada," lisas ta.
Novembrist Eesti suurimat aktiivraviasutust, SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglat (PERH) juhtima hakkav Agris Peedu kavatseb lisaks ravi rahastamise ja meditsiinitöötajate palga teemadele suurt tähelepanu pöörata ka juhtide järelkasvu tagamisele.
Eelmise aasta kogemus näitas, et tervishoiuteenuste hinnakiri küll tõusis, ent ravijuhtumeid jäi vähemaks ja nende hind selles proportsioonis ei muutunud, ütleb Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.
Täna allkirjastavad partnerluse raamlepingu Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Järvamaa Haigla. Regionaalhaigla arstid on Järvamaal abiks käinud juba aastaid, nüüd otsustati suhted vormistada ja leida uusi koostöövõimalusi.
Valitsus andis möödunud nädalal Tartu Ülikooli Kliinikumile volituse omandada enamusosalus Põlva haiglas. Selle protsessiga jõuab lõpule Kagu-Eesti haiglate võrgustumine.