Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse sõnul ei eelda nad tulevastelt haigekassa nõukogu liikmetelt tervishoiualaseid teadmisi.
Haigekassa seaduse eelnõus on plaan, et haigekassa nõukogu liikmed peavad olema täiesti sõltumatud. Küsimusele, kes siis ikkagi haigekassa nõukogu liikmed olla saavad, vastas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik tervisealal Eva Lehtla. "Eelnõu kohaselt nõukogu liikmeks nimetada inimese, kelle majandus- ja kutsetegevus ei ole seotud tervishoiuteenuse osutajaga ega ravimi käitlemise tegevusluba omava või meditsiinitehnoloogia tootmise või müümisega tegeleva isikuga, kui see võib mõjutada tema sõltumatust või erapooletust. Samuti ei tohiks nõukogu liige kuuluda nende tegevusalade esindusorganisatsiooni juhtorganisse. Ühtlasi peaks nõukogu liikmel olema nõukogu liikme kohustuste täitmiseks vajalikud teadmised ja laitmatu reputatsioon," vastas Lehtla.
Seotud lood
Haigekassa nõukogu koosseisu muudatusi puudutava seaduse eelnõu jõuab valitsusse tõenäoliselt lähima kuu jooksul, öeldi sotsiaalministeeriumist.
Eesti Haiglate Liit ei kooskõlasta haigekassa seaduse muutmise eelnõu, kuna tervisesektori osapoolte kaasamiseks moodustatavate komisjonide täpsemad ülesanded ja õigused on eelnõus jäänud määratlemata.
Eesti haigekassa nõukogu liikmete arvust olulisem on nende pühendumus ja teadmised arstiabi valdkonnas, leiab Eesti Arstide Liidu eestseisuse liige Vallo Volke.
Eesti Radioloogia Ühing (ERÜ) ei pea õigeks nõustuda planeeritava muudatusega, mis korraldab ümber haigekassa nõukogus erinevate huvigruppide esindatuse tasakaalu.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025