Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Unearstid ootavad kellakeeramisest loobumist juba märtsis
Eesti Unemeditsiini Selts toetab Euroopa Parlamendile esitatud ettepanekut kellakeeramine lõpetada ning jääda pidama võimalikult vööndiaja lähedasel ajal ehk siis talveajal.
Eesti Unemeditsiini Seltsi president unearst Heisl Vaher ütles hommikul Terevisioonis, et nad loodavad isegi, et kellakeeramisest loobutakse juba nüüd märtsis.
Hiljutine uuring on esile toonud ootamatud seosed unepuuduse ja valutundlikkuse vahel. Need tulemused võivad avaldada olulist mõju valuravi meetoditele.
Inimestel, kellel esineb obstruktiivse uneapnoe sündroom (OSAS), millele on iseloomulikud korduvad katkendliku ja nõrga hingamise episoodid uneajal, on glaukoomi väljakujunemise tõenäosus ligikaudu kümme korda suurem.
Sõna parasomnia tuleneb kreekakeelsest eesliitest para- (tähenduses “ebatavapärane”) ning ladinakeelsest sõnast somnus (tähendusega “uni”). Sellest lähtuvalt võiks parasomniateks nimetada kõiki unehäireid.
Riigikogu erinevatesse erakondadesse kuuluvat 23 saadikut algatas täna eelnõu, mille kaugem eesmärk on lõpetada rahva tervise huvides nii Eestis kui Euroopa Liidus kellakeeramine.