Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Laidoja: digisaatekirja nõrkus on tema aeglus
Perearst Reet Laidoja sõnul on perearstid kirjutanud digisaatekirju juba aastaid ja on selle võimalusega rahul.
Tallinna Perearstide Seltsi juht Reet Laidoja. Foto: Raul Mee/ÄP
Digisaatekiri on dokument, mille perearst või ka eriarst vormistab patsiendi suunamisel teise eriarsti juurde standardiseeritud digitaalsel vormil ja saadab selle Tervise Infosüsteemi.
Meditsiiniuudiste küsimusele, kuidas pääsevad digisaatekirjale ja seega TISis olevatele andmetele ligi psühholoogid, terapeudid ja logopeedid, vahendas vastust sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Eva Lehtla.
Sel aastal peaks toimuma üleminek digisaatekirjale, kuid mõnes kliinikus jääb selle kasutamine registratuuri toppama, kuna sealsel töötajal puudub õigus TISi kasutada.
ETV saade "Suud puhtaks" arutles sel nädalal tervishoiusüsteemi ja eriarstiabi kättesaadavuse üle. Stuudios olid esindajad Haigekassast, Sotsiaalministeeriumist, Eesti Haiglate Liidust, Eesti Perearstide Seltsist, Patsientide Liidust, Tervise Arengu Instituudist ja mujalt.