Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Digisaatekiri vajab harjumuste muutmist
Meditsiiniuudiste küsimustele digisaatekirja kohta vastasid ühiselt sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja TEHIKu esindajad.
Kas on ka ülemineku aeg ja mis hetkest peavad kõik saatekirjad olema digitaalsed või jäävad mingid erandid?Digisaatekirjad kehtivad juba 2009. aastast. Käesoleva digisaatekirjade projekti raames uuendatakse erinevate digisaatekirjade tüüpide tehnilisi standardeid, et parandada saatekirjade masinmõistetavust ning luua eeldused minna kogu tervishoiusüsteemis järkjärgult üle vaid digisaatekirjade kasutamisele.
Meditsiiniuudiste küsimusele, kuidas pääsevad digisaatekirjale ja seega TISis olevatele andmetele ligi psühholoogid, terapeudid ja logopeedid, vahendas vastust sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Eva Lehtla.
Sel aastal peaks toimuma üleminek digisaatekirjale, kuid mõnes kliinikus jääb selle kasutamine registratuuri toppama, kuna sealsel töötajal puudub õigus TISi kasutada.
Haigekassa sooviks on käesoleva aasta lõpus muuta kõik perearstide väljastatavad saatekirjad digitaalseks. tehniliselt ollakse selleks täiesti valmis, kinnitas haigekassa partnerihalduse osakonna spetsialist Tiiu Rudov.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!