Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haiguste ennetamiseks otsitakse võimalusi geneetikast
Eestlaste uuringu eesmärk on arendada, valideerida ja hinnata uusi geneetilist informatsiooni kaasavaid lähenemisi haigusriskide arvutamiseks ning nende kasutamiseks igapäeva meditsiinis.
Eesti Teadusagentuur rahastab personaalmeditsiini Eesti tervishoiusüsteemis rakendamise võimaluste uuringut. Tegemist on RITA programmist rahastatava strateegilise teadus- ja arendustegevuse toetamise uuringuga "Personaalmeditsiini kliinilised juhtprojektid rinnavähi ja südame-veresoonkonna haiguste täppisennetuses". Kolm aastat vältava uuringu eelarve on 1,5 miljonit eurot ning konsortsiumit juhib Tartu Ülikooli Kliinikum.
Alates tänasest, 2. aprillist, kuni aasta lõpuni saab suuremates haiglates ja SYNLABis anda geeniproovi. 2. aprilli hommikuks oli veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee oma nõusoleku geenidoonoriks saamiseks allkirjastanud juba üle 25 000 inimese.
Tartu Ülikool on taotlenud luba Eesti Geenivaramusse kogutud koeproovide säilitamiseks ja uurimiseks Soomes ja Šveitsis, et läbi viia uuringuid, mida Eestis teostada ei saa.