Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Moodustati peremeditsiini infotehnoloogia arendusnõukogu
Loodava nõukogu ülesandeks saab selgitada välja ja prioriseerida peremeditsiini infotehnoloogilised vajadused ning toetada arendusprotsessis eri osapoolte huvidega arvestamist.
Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige Andres Lasn Foto: Raul Mee / Äripaev
Tervise- ja tööminister allkirjastas eile käskkirja peremeditsiini infotehnoloogia arendusnõukogu moodustamiseks. Nõukogu ülesandeks saab selgitada välja ja prioriseerida peremeditsiini infotehnoloogilised vajadused, sealhulgas anda suunised peremeditsiini tarkvara baastingimuste määratlemiseks. Lisaks tulen nõukogul seada peremeditsiini infotehnoloogia arendusettepanekutele prioriteedid, mis on kooskõlas kehtivate õigusaktide ja arengukavadega. Seejuures tuleb nõukogul toetada peremeditsiini infotehnoloogia arendusprotsessis eri osapoolte huvidega arvestamist ja arendusplaanide kooskõlastamist.
Meditsiinimõjutajaks 2018 valisid meie lugejad perearst Karmen Jolleri, kes aasta tagasi pälvis ka aasta arsti tiitli. Joller tunnistab, et tunnustused on toonud tööd tublisti juurde: kasvanud on nii nimistu kui ka kutsed erinevatele üritustele esinema.
Tervise- ja tööminister allkirjastas sel nädalal käskkirja peremeditsiini infotehnoloogia arendusnõukogu moodustamiseks. Nõukogu liikmed on juba kinnitatud.
Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Eesti Perearstide Seltsi juhatused leppisid kokku tõhusamas koostöös. Tegemist oli ajaloolise töökoosolekuga, kuna hoolimata varasemast koostööst, ei ole perearstide ja kliinikumi esindajad juhatuse tasemel kohtunud.
Perearstidele jaoks on lõppev aasta olnud ääretult põnev ja sisaldanud hulgaliselt väljakutseid. Toon siinkohal välja, mis on toimunud Eesti Perearstide Seltsi (EPS) jaoks eriti prioriteetsetes valdkondades, kirjutab Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi.