Eesti elanikud tarbisid 2018. aastal täiskasvanud (15+) elaniku kohta keskmiselt 10,1 liitrit absoluutalkoholi, mida on 2% vähem kui tarbiti aasta varem. Alkoholi tarbimine langes viimase kümne aasta madalaimale tasemele.
- Eestlaste alkoholitarbimine on vähenenud. Foto: Scanpix/ Panthermedia
2018. aastal tarbisid Eesti elanikud alkohoolseid jooke ühe täiskasvanu (vanuses 15+) kohta absoluutalkoholiks arvestatuna keskmiselt 10,1 liitrit (-0,2 liitrit), millest suurima osa (64%) moodustasid lahjad alkohoolsed joogid, sh õlu 4,1 liitrit, viinamarjaveinid 1,8 liitrit ja teised lahjad alkohoolsed joogid 0,6 liitrit. Kanged alkohoolsed joogid moodustasid tarbitud alkoholist 3,6 liitrit, sh viin 2,3 liitrit ühe täiskasvanud elaniku kohta, selgub sotsiaalministeeriumi tellimusel valminud Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringust „Eesti alkoholiturg, alkoholi tarbimine ja alkoholipoliitika 2018. aastal“.
Seotud lood
Eesti arstid toetavad Eesti viimaste aastate alkoholipoliitikat ning on veendunud, et uue koalitsiooni plaan langetada alkoholiaktsiisi on lühinägelik ja rahva tervist kahjustav.
Psühhiaatriliste haiguste klassifikaatorid ei käsitle suitsidaalsust eraldi diagnoosina. Küll on see mõte olnud liikvel nii DSMi uuendamisel eraldiseisva diagnostilise ühikuna või vähemasti eraldi teljena, kirjutab Lääne-Tallinna keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmets.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025