Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Meedikud ei oska endale psühholoogilist esmaabi küsida
Tervishoiutöötajad ei oska alati ära tunda olukorda, kus psühholoogiline esmaabi oleks põhjendatud. Abi küsimisel on takistuseks ka uskumused, mis ütlevad, et meedik peab oskama end ise ravida.
Tänavu veebruaris moodustati PERHis psühholoogilise esmaabi kriisimeeskond. Meeskonna eesmärk on pakkuda tuge tervishoiutöötajatele, et aidata neil toime tulla traumeerivate sündmustega. Pilootprojekt hõlmas kiirabikeskuse ja psühhiaatriakliiniku töötajaid, sest just neil on töö iseloomu tõttu risk posttraumaatilise stressihäire kujunemiseks kõige suurem.
Tööstress ja sellega toime tulemine on tervishoiuvaldkonnaga paratamatult kaasas käiv teema, millega haiglates igal tasandil pidevalt tööd tehakse, kinnitab Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule.
Tohutu töömaht ja hägusad vastutuse piirid tekitavad haiglatöötajates palju stressi ning seda tajutakse ka tagakiusamisena. Läbipõlemine on kerge tulema, ent vaimse tervise tugisüsteemid on puudulikud.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!