Atoopilise dermatiidi test aitab arstil ja patsiendil aru saada haiguse raskusastmest ja seeläbi sobiva raviviisi valida.
Atoopiline dermatiit (AD) on krooniline haigus, mida iseloomustab vahelduvalt nahapõletiku ägenemine ja vaibumine, intensiivne sügelemine ja kuiv nahk.
Atoopilise dermatiidi (AD) ravis kasutatakse nii lokaalset ehk paikset kui süsteemset ravi. Kui adekvaatne lokaalne ravi niisutavate kreemide ning lokaalsete hormoonpreparaatide ja kaltsineuriini inhibiitoritega on ebatõhus ning haigust ei ole kontrolli alla saadud, võib olla vajalik alustada süsteemset ravi.
Atoopilise dermatiidi raskusastme määramiseks on erinevaid skoore, millest kõige enam kasutatavamad on EASI ja SCORAD. Viimase puhul arvestatakse nii lööbe ulatust, iseloomu ja intensiivsust kui patsiendi hinnangut nahasügelusele ja magamatusele. Selle põhjal on avaldatud ka 2018. aasta AD ravijuhendis neljaastmeline raviskeem. Lisaks ei tohi unustada, et oluline on AD-i ägestavate tegurite vältimine ning nahahoolduse nurgakiviks on baaskreemide kasutamine.
Seotud lood
Tartu Ülikooli teadlased uurisid koos Tartu Ülikooli Kliinikumi nahaarstidega uuenduslikku meetodit naastulise psoriaasi diagnoosimiseks.
Teadlased on rakukultuurides kindlaks teinud, et sool aitab moodustada Th2-rakke. Need immuunrakud on aktiivsed allergilistes seisundites, nagu näiteks atoopilise dermatiidi korral. Lisaks täheldati soola kontsentratsiooni suurenemist patsientide nahas.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.