• 03.04.20, 13:21

Hüdroksküklorokviini saab COVID-19 raviks kasutada haiglas

Hüdroksüklorokviini kasu ja kahju suhe COVID-19 puhul ei ole teada, aga haiglatingimustes teatud juhtudel on ravim lubatud, teatas ravimiamet.
Hüdroksküklorokviini saab COVID-19 raviks kasutada haiglas
  • Foto: Shutterstock
Eestis ei tohi hüdroksküklorokviini kasutada COVID-19 näidustusel ambulatoorses ravis, see võib olla ohtlik.
Selle kasutamist võib kaaluda COVID-19 patsientidel haiglas väljaspool kliinilist uuringut järgmiste kriteeriumite alusel:
Eestis võib hüdroksküklorokviini kasutamist kaaluda COVID-19 patsientidel väljaspool kliinilist uuringut järgmiste kriteeriumite alusel:
* patsient ei saa osaleda kliinilises uuringus ja
* on haiglaravil ja
* on intensiivravil või
* haiguse kulg on raske (vähemalt üks järgmistest: hingamissagedus ≥30 x/min; SpO2 ≤93%; PaO2/FiO2 <300 mmHg; infiltraadid >50% kopsuväljast esimese 24-48 tunni jooksul) või
* on kõrge riskiga (vähemalt üks järgmistest: vanus üle 65 aasta, krooniline organipuudulikkus (kops, süda, maks, neer), diabeet, koronaarhaigus, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, 2-3. astme hüpertensioon või muu haiguse raske kulu riski kindlalt tõstev faktor).
Iga patsiendi puhul tuleb:
•dokumenteerida patsiendi informeerimine ja nõusolek,
•hoolikalt kaaluda vastunäidustusi ja ohte (sh koostoimeid teiste manustatavate ravimitega) ning
•ALATI teha enne ravi alustamist EKG (hinnata QT aega) ja korrata seda ravi foonil. Ravimit ei tohi COVID-19 patsiendil kasutada, kui EKG-d ei ole tehtud või QTc on oluliselt pikenenud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.25, 08:00
Vesi, mis toetab tervist ja leevendab tervisehädasid
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele