Kahel geenivariandil on oluline seos mikrobioomiga
Soolestiku ökosüsteemi väljakujunemisel mängivad olulist rolli geenid, selgus suuremahulise rahvusvahelise koostööprojekti MiBioGen konsortsiomi töös, kus osalesid ka Eesti teadlased.
Ühes maailma juhtivas teadusajakirjas Nature Genetics avaldatud teadusuuringus tuvastati ka seoseid mitmete bakteri liikide ja haiguste vahel. Järgmises etapis uurivad Eesti teadlased täpsemalt 2500 eestlase soolestiku mikrobioomi.
Mais toimunud veebiseminaril "Soole mikrobioota roll inimese tervises gastroenteroloogi pilgu läbi" rääkis Lääne-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog doktor Vadim Brjalin inimese soole mikrobiootast ja selle rollist.
Meie ümber ja sees elab palju mikroorganisme, millest mõni on ohtlik ja mõni mitte. Mikroorganismid koloniseerivad meie nahka ja teisi kehapiirkondi. Teemat avab Lääne-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog Vadim Brjalin.
TalTechi mikrobioomika uurimisrühma hiljutises teadustöös uuriti, kuidas muutuvad erinevate soolebakterite proportsioonid ja ainevahetus jämesoolele füsioloogiliselt lähedastel kasvuerikiirustel.
Soole mikrobioota oma metaboolse aktiivsuse poolest võrdne maksatalitluse omaga, see mõjutab inimese nii vaimset kui ka füüsilist tervist, kinnitab gastroenteroloog Vadim Brjalin.