COVID sundis mitmeid kliinikumi üksusi mullu plaanilist tööd küll ümber korraldama, ent lõi teisalt võimaluse uute vastuvõtuliikide tekkeks ning haigla e-konsultatsioonide arv kasvas isegi 51%.
- TÜ Kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens asus ametisse oktoobris 2020. Foto: TÜ Kliinikum
„2020. aasta märksõna – COVID-19 pandeemia – mõjutas nii Tartu Ülikooli Kliinikumis kui ka ühiskonnas igaüht. Sellest hoolimata tagas kliinikum ravi-, õppe- ja teadustöö toimimise ka pandeemia tingimustes ning täitis pea täies mahus Eesti Haigekassa ravi rahastamise lepingu ning,“ ütles juhatuse esimees Priit Perens. Ta lisas, et COVID-19 pandeemia sundis mitmeid kliinikumi üksusi plaanilist tööd küll ümber korraldama, ent teisalt lõi võimaluse ka uute vastuvõtuliikide tekkeks.
Seotud lood
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus tegi möödunud aastal haigekassale ettepaneku võtta keskuses kasutusele eelarvepõhine rahastamine. Haigekassa sellist muudatust heaks lahenduseks ei pea ning hetkel on võetud suund hoopis taastusravi teenuste hindade uuendamisele.
Möödunud kevadel kehtinud eriolukord, mis peatas haiglates plaanilise töö, mõjutas ka Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses (HNRK) teenuste osutamist ning keskus majandustulemused jäid tunamullusest kehvemaks.
Tallinna linnale kuuluv OÜ Tallinna Perearstikeskus lõpetas 2020. aasta 35564eurose kasumiga, käive langes aga pea miljoni euro võrra.