Ravimitootjate liidu juhataja Riho Tapfer alustas oma ettekannet "Meditsiin 2022" konverentsil mõttega, et innovatsioonist meditsiinis on ainult siis kasu, kui see jõuab õigeaegselt patsiendini.
Riho Tapfer, Eesti Ravimitootjate Liidu juht. Foto: Raul Mee
Praegu on maailmas arendusfaasis üle 7000 ravimi – 4621 vähi, 1770 neuroloogiliste haiguste, 1603 nakkushaiguste, 642 kardioloogiliste tõbede, 482 diabeedi ja 186 HIV/AIDSi vastu.
Sotsiaalministeerium on kokku panemas rahvastiku tervise arengukava aastateks 2020–2030, milles peetakse muu hulgas oluliseks koostööd avaliku, kolmanda ja erasektori vahel ning tervise valdkonna kaasajastamist. Kaasaegseid lahendusi vajab hädasti ka meie ravimihüvitise süsteem, kirjutab Sorainen vandeadvokaat Lise-Lotte Lääne.
Alates 1. aprillist ja 1. juulist hüvitab haigekassa mitmeid uusi ravimeid, tõstab osade ravimite soodusmäärasid ja laiendab ka ravimite väljakirjutamise tingimusi. Muudatused toovad haigekassale lisakulu üle kolme miljoni euro.
Sotsiaalministeeriumis haldusalas on 2022. aastal oodata mitmeid tähtsaid muudatusi ka tervishoiualal. Näiteks tekib haiglatel võimalus valmistada ja kasutada erandkorras uudseid ravimeid.