Tänapäeva meditsiin ja teadus liiguvad küll aeglaselt, aga sihikindlalt personaalmeditsiini ja täppisteaduse poole. Paar aastat tagasi avaldati ravijuhis, kus rõhutati, et ravivalikute tegemisel tuleb arvesse võtta kõiki patsiendi riskifaktoreid, kaasuvaid haiguseid ja patsiendi enda eelistusi ravile. Patsiendi enda eelistuste arvesse võtmine on ravijuhises välja toodud esimest korda.
„1+ Million Genomes“ projekti osalised ja kutsutud külalised tegid maikuu lõpus kahepäevase virtuaalse visiidi Eestisse. Olime valitud kolme võõrustajariigi hulka: enne meid toimus visiit Suurbritanniasse ja pärast meid Soome.
Personaalmeditsiin on teema, mis leiab ühe enam kajastamist nii eriala- kui tavameedias. Aga mis see ikkagi on ja mida Eestis antud valdkonnas praegu tehakse selgitab Tervise Arengu Instituudi direktor Annika Veimer.
Tartu Ülikooli Kliinikumi (TÜK) teadlaste osalusel 20 aasta jooksul tehtud uuring näitab, et ligi 60 protsenti südame isheemiatõvega seotud riskist võib põhjustada mitmes elundis paiknevate geenivõrgustike aktiivsus, mida reguleerivad rasva metaboliseerivad hormoonid.