Kiievisse naasnud onkoloog: töö aitab sõjatraumaga toime tulla
Kui Vene väed Kiievit pommitama hakkasid, põgenes onkoloog Nataliia Verovkina koos oma 10aastase pojaga riigist. Kui nad olid turvaliselt Münchenisse poisi vanavanemate juurde jõudnud, pöördus naine ümber ja läks Ukrainasse tagasi.
Ukraina inimesed verd loovutamas Lvivi verekeskuses. Pilt on tehtud 25. veebruaril, päev pärast aktiivse sõjategevuse algust Ukrainas. Foto: Shutterstock
"Keegi pidi neid inimesi aitama," ütles Ukraina riiklikus vähiinstituudis töötav 43aastane Verovkina Ukraina pealinnast telefonivestluses Reutersiga. "Mul oli raskem mitte midagi teha."
Pärnu haigla otsustas Ukrainale annetada hästi hooldatud 2014. aasta Volkswagen Transporteri kiirabiauto. Kahe autoga panustasid ka Tallinna ja Tartu Kiirabi.
Aastaid tagasi Ida-Ukrainast Kohtla-Järvele kolinud praeguse Ida-Viru Keskhaigla kopsuarsti Natalya Isayevska sõnul ei ole ta humanitaarkatastroofis vaevlevas Mariupolis viibivate vanematega kümne päeva jooksul kontakti saanud.
Ida-Viru keskhaigla (IVKH) osutab Ukraina sõjapõgenikele erakorralist meditsiinilist abi Ahtme üksuses ja teostab üldist tervisekontrolli Järve tervisemajas Järve üksuses. Seni on abi saanud ligi 40 seda vajanut.