Palume lugejate abi, et valida välja nelja tänavuse uuriva loo seast üks, mis saab aasta parimaks looks. Aega lugusid hinnata on 15. detsembrini. Võitja kuulutame välja 27. detsembri paberlehes ja mu.ee-s.
- Meditsiiniuudiste paberlehed Foto: Andras Kralla / Äripaev
Hääletamine
SIIT on anonüümne ja ühest seadmest saab hääletada üks kord. Lood avanevad allpool linkidest.
Rasvumise ravi semaglutiidiga. Meie ajakirjanik
Margot Vent uuris, mis on ravimi fenomen, mida arvavad sellest arstid ja spetsialistid Eestis ja mis ootab rasvumise ravis edaspidi. Intervjuu andis loo tarbeks varem 246 kg kaalunud mees, kes on kaotanud poole oma kaalust.
Kliiniliste psühholoogide palgatõus tekitas varakevadel küsimusi arstide seas, sest varasem palgaerinevus oli viimaste kasuks, aga nüüd kippus kaduma. Pealegi oli tegemist riigi poolt antud ajutise lahendusega, mis kehtib 2024. aasta märtsi lõpuni. Meie ajakirjanik
Kristiina Käit vaatles, miks tervise- ja tööminister selle sammu astus ja mis saab edasi.
Aasta alguses seoses EMO ülekoormusega õhku visatud väited
perearstide napi vastuvõtuaja kohta viisid meid uuringutele, milline on tegelikult nende koormus ja töökorraldus. Selgus, et endiselt väga suur. Kristiina küsis kahelt perearstilt ka tööpäevade väljavõtted, mis kadedaks ei tee.
Kui Lätis lähenetakse
tervishoiuekspordile süsteemselt ja tegutseb vastav klaster, siis Eestis käib kõik seni üsna isevoolu teed. Margot kaardistas peamised erialad ja teenused, mis välismaalasi Eestisse tõmbavad, aga raha tuleb sektorisse sellest vähe, kuna süsteemne lähenemine puudub.
Seotud lood
Kandideerimine kuni: 09.02.2025