• 01.02.24, 11:26

Viljandimaal on näha esimesed PAIK-teenuse mõjud

Mullu juulis alustas kolmes Eesti maakonnas kahe aasta pikkune esmatasandi, sotsiaalsüsteemi ja eriarstiabi koostöö ja ravijuhtimise mõju testiv kliiniline uuring. Viljandimaal on uuringusse kaasatud üle saja patsiendi ning näha on ka esimesi teenuse mõjusid.
Fotol vasakult tervisejuhid Karoliina Hunt, Elvi Link, Maarja-Enid Pärna, Eneli Tulp, Merit Tekko, teenuse haldur Katrin Meet ja teenuse meeskonna juht Kadri Oras.
  • Fotol vasakult tervisejuhid Karoliina Hunt, Elvi Link, Maarja-Enid Pärna, Eneli Tulp, Merit Tekko, teenuse haldur Katrin Meet ja teenuse meeskonna juht Kadri Oras. Foto: Viljandi haigla
PAIK ehk paikkondlik ravijuhtimise teenus on mõeldud keskmisest kõrgema tervishoiu- ja sotsiaalteenuste vajadusega inimeste jaoks ehk selle sihtrühm on kroonilise haigusega inimesed, kes vajavad pikemaks ja kvaliteetsemaks eluks kodus ka sotsiaalset tuge. Teenuse osutamise põhiroll on õe või sotsiaaltöötaja haridusega tervisejuhil, kes koostöös patsiendi, perearsti ja vajadusel ka teiste spetsialistidega koostab patsiendi personaalse terviseplaani ning kaardistab tema tervise- ja sotsiaalse toe vajadused, aitab vajadusel teenuseid koordineerida, nõustab ja jõustab patsienti ning jälgib tervise halvenemist, tehes koostööd patsiendi pereõe ja perearsti, vajadusel ka omavalitsuse sotsiaaltöötajaga.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele