Jätkusuutlikkus ja roheline mõtteviis on muutumas oluliseks osaks Eesti haiglate igapäevatööst. Palgatud on esimesed spetsialistid, kelle töö ongi tegeleda keskkonnateemadega.
- Põhja-Eesti regionaalhaigla päikesepark. Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla
“Mida rohkem me saastame, seda suuremad on inimeste tervisekahjud ja seda rohkem nad omakorda vajavad abi tervishoiust,” tõdes sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa, kes sooviks seda nõiaringi katkestada. “Eestis ollakse taoliste keskkonnaalaste tegevustega alles alguses,” rääkis ta, tuues näiteks ohtlike biojäätmete ja ravimite ülejääkide nõuetekohase käitlemise, rohelise elektri kasutuselevõtu või ühekordsete tarvikute vähendamise. Osa haiglatest on kahe viimase eesmärgiga juba edenenud, ohtlike biojäätmete ja ravimite ülejääkide käitlemise osas aga kehtivad ranged nõuded juba ammu.
Seotud lood
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.