Psühhiaater Viljar Veede sõnul on psühhiaatrias tänavune aasta olnud uudiste mõttes kogu maailmas rahulik, kuid lootust on alati.
- Psühhiaater Viljar Veede Foto: Erakogu
Psühhiaater
Viljar Veede esineb ettekandega psühhiaatria uudistest 10 eriala uudiseid käsitleval konverentsil “
Meditsiini Update 2024” Tallinnas ja WorksUpi veebikeskkonnas 5. detsembril.
Ehkki tema sõnul on psühhiaatriavaldkonnas rahulik nagu tavaliselt, midagi murrangulist ei ole toimunud, siis lootusi on. “ Eestis hetkel on aktuaalne teema kahtlemata vaimse tervise abi kättesaadavuse halvenemine, mis kajastub ka meedias,” jätkas ta. Ta puudutab kättesaadavuse vähenemist lühidalt ka oma ettekandes. “Mõneti murettekitav on riikliku abi kättesaadavuse vähenemine ja asendumine erapsühhiaatriaga,” sõnas ta.
Aktuaalne on jätkuvalt täiskasvanute ATH, selle diagnoosimisest ja ravist lubas ta samuti rääkida. Uutest ravimeetoditest sai sel sügisel esmakordselt Eestis kättesaadavaks psühhedeelne teraapia ketamiiniga.
- Laste- ja noorte psühhiaater Veronika Elmet Foto: Erakogu
Samal konverentsil ettekandega soodüsfooriast üles astuv laste- ja noorukite psühhiaater Veronika Elmet lisas, et kuna ta töötab põhikohaga Soomes, siis võib ta tõdeda, et üldine majanduse halb käekäik on kahjuks môjutamas meditsiini môlemal pool Soome lahte kahjuks. “Järelkasvu psühhiaatrias on kenasti ja see rôômustab, väga tublid noored on psühhiaatria residentuuris,” lisas ta.
Seotud lood
Tartu ülikooli kliinikumi neurokirurgia osakonna juht Jaan Eelmäe sõnul on tehisaru mõju jõudnud ka nende keerulise eriala patsientideni, aga ravi selle abil planeerida veel ei saa, see jagab sageli ebareaalseid soovitusi.
Perearst Diana Ingerainen sõnab, et ehkki perearsti eriala maine on ajas kasvanud ja praegu on noori kenasti peale tulemas, häirib ladusat töö sujumist üldise plaani puudumine: mis on perearsti, mis eriarsti töö.
8. novembril toimub ITK sügiskonverents, mis seekord võtab fookusse naise tervise.
Hetkel kuum
Tagasi Meditsiiniuudised esilehele