Märtsis toimuv vaimse tervise konverents keskendub tänavu isiksushäiretele eri vanuses, mis püsiva käitumismustrina saadavad inimest läbi elu. Konverentsi lõpus aga saame ülevaate, kes on psühhopaat ja kuidas teda aidata.
Vaimse tervise konverents toimub koostöös Eesti psühhiaatrite seltsiga 13. märtsil Viru hotelli konverentsikeskuses ja veebis (WorksUpis) ja on mõeldud tervishoiutöötajatele.
Isiksushäired saavad alguse lapse- või teismeeast ja takistavad inimese edukat ja paindlikku kohanemist igapäevaelu nõudmistega.
Sissejuhatava avaloengu teeb Põhja-Eesti regionaalhaigla kliiniline psühholoog Kristi Kalvik. Noorukite isiksushäiretest teevad ülevaate PERHi laste- ja noorte psühhiaater Anne Berendsen ja Tallinna lastehaigla vaimse tervise keskuse kliiniline psühholoog Triinu Ojalo. Sellest, kuidas on üles kasvada isiksushäirega lapsevanemaga, räägib kliinikumi kliiniline lapsepsühholoog Marta Valdmann.
PERHi psühhiaater Liis Haavistu räägib piirialase isiksushäire ravivõimalustest.
Konverentsi lõpetab Soome kolleegi Sergei Agajevi (Lahti psühhiaatriakliiniku psühholoog ja kliinilise vaimse tervise eripsühholoog) ettekanne psühhopaatidest ja nende käsitlusest.
Isiksushäireid vaadeldakse eri riikides pisut erinevalt ja jaotus oleneb veidi riigis kasutatavast haiguste klassifikatsioonist. Hetkel on Eestis veel kasutusel rahvusvaheliste haiguste klassifikatsioon RHK-10, kuid üleminek RHK 11. versioonile on sel aastal tulemas ning kaasprofessor Liina Haring RHK muudatustest konverentsil ka räägib.
Konverents annab 7,5 täiendkoolituspunkti. Täpsem kava ja registreerimine
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänavune vaimse tervise konverents keskendus depressioonile. Teemat lahati nii komorbiidsuse aspektist kui ka eri teraapiate võtmes.