Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Habicht: Rahvastiku areng nõuab muutusi tervishoiu rahastamises
Tervishoiu rahastamine on kestlik, kui see on nii majanduslikult kui ka sotsiaalselt stabiilne ning suuteline tagama ühiskonna ootustele vastava tervishoiusüsteemi.
Triin Habicht. Foto: Raul Mee
Värskelt valminud prognoos kinnitab, et senised ravikindlustuse tulud ei taga Eesti tervishoiu rahastamissüsteemi jätkusuutlikkust, kirjutab sotsiaalministeeriumi tervishoiusüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht ministeeriumi blogis.
Inimesekeskne, patsiendikeskne, kliendikeskne, kasutajakeskne – kuuleme neid mõisteid igapäevaselt üha rohkem, sageli mõtlemata, mis ühe või teise sõna taga peitub ja mida see tervishoiusüsteemis tähendab.
Täna koguneb haigekassa nõukogu, kelle üheks teemaks on I poolaasta tulemus, mis on 33 mln eurot kahjumit. Eelarve järgi peaks terve aasta kahjum olema üle kolme korra väiksem ehk 9 miljonit eurot.
Rahandusminister ja haigekassa nõukogusse kuuluv Sven Sester tegi reedel toimunud haigekassa nõukogu koosolekul ettepaneku, et haigekassa peaks rohkem pingutama tulude ja kulude tasakaalus hoidmiseks. Reservide kasutamist puudujäägi katmiseks peab ta ajutiseks lahenduseks. Samuti ei toeta ta täiendavate vahendite taotlemist haigekassa eelarvesse läbi uute maksude kehtestamise või olemasolevate maksumäärade tõstmise.