• 23.09.11, 10:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Geenikaart peagi doonorile saadaval

Eesti Geenivaramu juht professor Andres Metspalu sõnul pole enam kaugel aeg, mil geenidoonor ise saab hakata oma geenikaarti ja sellel olevat informatsiooni oma tervise huvides kasutama, kirjutab Tartu Postimees.
"Hetkel tuleb aga veel kannatust varuda," ütles Metspalu.

Seotud lood

Uudised
  • 23.09.11, 10:33
Elu ja pärilikkuse seosed püstitavad uusi küsimusi
Eerik Lepisk on oma geenid teaduse heaks loovutanud kaks korda. Esimest korda neli aastat tagasi, mil ta ise otsustas doonoriks hakata, ning teist korda sel esmaspäeval, mil geenivaramu kutsus teda kordusuuringule, kirjutab Tartu Postimees.
Uudised
  • 05.10.11, 10:54
Koordineerijad sätivad surmadest elusid kokku
Kliinikumi transplantatsioonikeskuse koordineerija Anni Küüsvek ütleb, et on pärast surma nõus oma elundeid ja kudesid siirdamiseks loovutama, ning soovitab igaühel küsida apteegist doonorikaart, see ära täita ja sellest ka pereringis rääkida, kirjutas Tartu Postimees.
Uudised
  • 12.09.11, 08:00
Geenivaramu kutsub mitu tuhat inimest kordusproove andma
Mullu 50 000 inimese andmed kokku saanud Tartu ülikooli Eesti geenivaramu astub teadustöös suure sammu edasi ja kutsub kordusproove andma 2000 inimest üle Eesti, kirjutas ERR-i uudistekülg.
Uudised
  • 15.06.09, 15:21
Isiklik geenikaart näitab ära haigussoodumused
Teoreetiliste uuringute asemel on geneetikas maad võtmas suundumus, kus iga inimene saab tellida endale oma geenikaardi. Sellelt on näha, kas tal on soodumus suhkruhaigusele, vähile või mõnele muule pärilikule tervisehädale, räägiti Tartus rahvusvahelisel geenifoorumil.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele