• 29.01.12, 13:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Suurbritannia plaanib seadustada munarakkude geeniteraapia

Haruldastes pärilikes haigustes võivad süüdi olla vigased mitokondrid. Need energiamajanduse eest vastutavad rakuosad päranduvad emaliini pidi – kõik keha mitokondrid pärinevad munarakust, kirjutas Novaator.
Ahvidega tehtud katsed näitavad, et defektsete mitokondritega munarakust on võimalik eraldada pärilikkusaine ning viia see veatusse doonormunarakku, mille tuum on eemaldatud. Nii saadakse arenev loode, millel on mõlema vanema geenid, kuid doonorilt pärit mitokondrid.

Seotud lood

Uudised
  • 05.06.09, 14:25
Viljatusravi saajate hulk maailmas kasvab
Ülemaailmse raporti põhjal kasutatakse kunstlikku viljastamist üha enam, kuid suurimaks probleemiks on siiani mitme embrüo siirdamisega seotud probleemid.
Uudised
  • 14.12.11, 09:53
Eesti teadlaste avastus avab uusi võimalusi viljatuse ravis
Esimestena maailmas andsid Eesti teadlased, s.h Andres Salumets, täieliku ülevaate, millised geenid ja valgud on aktiivsed hetkel, mil arenev embrüo kinnitub emaka seinale, kirjutab Postimees.
Uudised
  • 01.04.11, 09:55
Geeniteraapia ravib pärilikku verevaesust
Praegu 21aastane päriliku verevaesuse vormi ß-talasseemiaga noormees on esimene, kes raviti terveks geeniteraapia abil ja saab nüüd hakkama kurnavate vereülekanneteta, kirjutab Imeline Teadus.
Uudised
  • 11.04.12, 08:00
Laboris kasvatatud munarakud võivad ravida viljatust
Laboris kasvatatud munarakkude viljastamine võib olla võimalik. Väidetavalt on tegu murrangulise arenguga viljatuse ravis, mis võiks tulevikus aidata viljatutel või eakamatel naistel lapsi saada.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele