Praeguse 19 haiglavõrgu haigla ehk põhiosas haigekassast raha saava haigla asemel peaks 2020. aastaks alles jääma seitse või kümme haiglat ning ülejäänud muutuvad perearstikeskusteks, hooldusravi, kiirabi ja osaliselt eriarstiabi pakkuvateks tervisekeskusteks, kirjutab Postimees.
«Reaalsus on, et eriarstiabi tuleb kokku tõmmata, kuid kindlasti jääb nüüdisaegne haiglaravi sõltumata sellest, mis see maksab, alles Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ning Kuressaares,» ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet.
Seotud lood
Praeguse haiglavõrgu 19 haigla ehk põhiosas haigekassast raha saava haigla asemel peaks 2020. aastaks alles jääma vaid kuni kümme haiglat. Ülejäänud muutuvad ajapikku perearstikeskusteks, hooldusravi, kiirabi ja osaliselt eriarstiabi pakkuvateks tervisekeskusteks.
Kõik Hiiumaa haigla pakutavad teenused sh ka sünnitus, jäävad alles, kiirabiteenuse korraldamiseks otsitakse alles lahendust.
Haiglavõrgu arengukava kohaselt saab Läänemaa haiglast tervisekeskus, kus on perearstid, kiirabi ja hooldusravi. Haigla peaarst Tõnis Siir leiab, et muudatusi on vaja, kuna ebamäärasus õõnestab haiglate tulevikku veel hullemini.
Täna kogunevad 38 arstliku eriala, sotsiaalministeeriumi, Eesti Haigekassa ja Poliitikauuringute Keskuse Praxis esindajad Väätsale seminarile, kus tehakse esimene kokkuvõte ligi poolteist aastat kestnud arstlike erialade arengukavade kaasajastamise protsessist.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.