Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Üleeuroopaline andmevahetus tooks Eestisse rohkem välispatsiente
Eesti raviasutused saavad Euroopa Liidu tervishoiuteenuste arendamise programmidest peamiselt vaid võita. Ekspertide sõnul tagaks suurema ravireisimise Eestisse üleeuroopaline andmevahetus, kirjutas ERR Uudised.
Euroopa Liit püüab oma erinevate e-tervise projektide kaudu patsientide vaba liikumist ergutada. Üheks äsjalõppenud projektiks on epSOS ehk Euroopa patsiendi avatud mugavusteenused. See on laiaulatuslik katseprojekt, mis viidi kuue aasta jooksul läbi mitmes Euroopa riigis, et muuta tervishoiuteenus kättesaadavamaks oma päritoluriigist eemal viibivatele Euroopa patsientidele.
Kui Eestis on piiriülese tervishoiu direktiivi hõlmav tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu riigikogu täiskogu päevakorras 8. oktoobril, siis Soomes anti valitsuse ettepanek piiriülese direktiivi rakendamiseks parlamendile üle 12. septembril.
Tartu Ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet kirjutab, et Eesti jaoks on piiriülest ravi käsitleva direktiivi kõige olulisem osa patsiendiõiguste tagamine ja sellega peab riik kiirustama, kirjutas Postimees.
Erahaigla Ortopeedia Arstid ASi juhatuse liige Ardo Reinsalu sõnul oleks rahalises plaanis igal juhul oluline vältida siinsete patsientide «kaotamist» lähiriikidele.
Eesti inimesed kasutavad patsientide vaba liikumise võimalust vaid umbes sajal korral aastas, sest Eesti ja teiste riikide raviteenuste hinnavahe tuleb ise kinni maksta.