Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti on diabeediraviga Euroopa lõpus
Diabeedi ravi on Euroopas edasi arenenud: igal aastal päästetakse 10 000 elu, aga ELi võrdlusandmete kohaselt on vaja olukorda kiiresti parandada, et ennetada diabeedi sagenemist.
17. septembril esitleti Viinis Euroopa Diabeediuuringute Liidu (EASD) 50. konverentsil üleeuroopalist diabeedi ennetamist ja ravi käsitlevat võrdlust, mille kohaselt tehakse Euroopas diabeedi ravis edusamme. Alates 2006. aastast on tänu tervislikematele eluviisidele, patsientide paremale ja ulatuslikumale koolitamisele, parema haridusega arstidele ja täiustatud ravile diabeedist ehk suhkurtõvest tingitud surmade arv Euroopas 10 000 juhtumi võrra aastas vähenenud (lisaks vähenes veelgi rohkem diabeedist tingitud südamehaiguste tõttu esinevate surmade arv).
Septembri keskel esitleti Viinis Euroopa Diabeediuuringute Liidu konverentsil üleeuroopalist diabeedi ennetamist ja ravi käsitlevat võrdlust, mille kohaselt tehakse Euroopas diabeedi ravis edusamme. Eesti kohta kiidusõnu siiski ei jagunud.
Tallinna Lastehaigla endokrinoloog Ülle Einbergi sõnul vajab Eesti mõlemale haigustüübile riiklikku diabeediregistrit. Paralleelselt tuleks registreerida diabeedist tingitud tüsistused.