Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Marju Past: tegelikult on meil diabeediraviga lood üsna head
Septembri keskel esitleti Viinis Euroopa Diabeediuuringute Liidu konverentsil üleeuroopalist diabeedi ennetamist ja ravi käsitlevat võrdlust, mille kohaselt tehakse Euroopas diabeedi ravis edusamme. Eesti kohta kiidusõnu siiski ei jagunud.
Et aja jooksul diagnoositakse suhkurtõbe üha enam, peab selle ravi muutuma palju tõhusamaks. See on Rootsis asuva teadusorganisatsiooni Health Consumer Powerhouse (HCP) avaldatud 2014. aasta Euroopa diabeediravi tarbijaindeksi (EDI) peamine sõnum.
Maailma Tervishoiuorganisatsioon ja
Rahvusvaheline Diabeediliit (IDF) on korduvalt rõhutanud riiklike
diabeediprogrammide vajalikkust. Vastasisulise programmi loomise ettepaneku tegi
Eesti Diabeediliit 2007. aastal ka sotsiaalministrile, kuid ministeerium ei
pidanud seda oluliseks.
Diabeedi ravi on Euroopas edasi arenenud: igal aastal päästetakse 10 000 elu, aga ELi võrdlusandmete kohaselt on vaja olukorda kiiresti parandada, et ennetada diabeedi sagenemist.
Tallinna Lastehaigla endokrinoloog Ülle Einbergi sõnul vajab Eesti mõlemale haigustüübile riiklikku diabeediregistrit. Paralleelselt tuleks registreerida diabeedist tingitud tüsistused.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!