TÜ mikrobioloogia instituudi juhataja professor Irja Lutsari kinnitusel on infektsioonhaiguste arv vähenenud nii maailmas kui ka Eestis.
"See kõik on juhtunud eelmisel sajandil. Näiteks läkaköhasse haigestumine on oluliselt langenud võrreldes vaktsineerimise-eelse ajaga, sama käib difteeria kohta," rääkis ta. Suured muutused toimusid 20. sajandil, kuid mis juhtub sel sajandil, on raske öelda. "Öeldakse, et 20. sajandi suurim ime oli televisioon ja selle järel tulid antibiootikumid (AB)," lisas ta.
Seotud lood
Skandinaavia teadlased arendavad puukentsefaliidi vastu võitlemiseks söödavat vaktsiini. Loomkatseid plaanitakse alustada umbes poole aasta pärast.
Täna tähistatakse ülemaailmset hepatiidipäeva, suurendamaks inimeste teadlikkust viirusliku hepatiidi ja selle poolt põhjustatud haiguste suhtes.
Turundusagentuur Wellmark Health teatas, et HIVi nakatunute arv on Eestis jätkuvalt üks Euroopa Liidu kõrgemaid, mistõttu saab järgmine kuu alguse nende teavituskampaania, kirjutas Tervis.Postimees.
Kevadel Hugo Treffneri gümnaasiumi lõpetanud Maris Sala uuris võimalust, kuidas pidurdada troopilise chikungunya viiruse paljunemist apteegis käsimüügis oleva toidulisandiga. Tegu oli sedavõrd hea uuringuga, et praegu võistleb teadustöö teiste Euroopa parimate noorte teadlaste uuringutega.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025