Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust põeb iga kümnes täiskasvanud eurooplane
Kolmapäeval, 19. novembril tähistatakse ülemaailmset kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) päeva, millega juhitakse tähelepanu haiguse laiale levikule kogu maailmas ning kutsutakse üles inimesi oma tervist jälgima ja suitsetamisest loobuma.
Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus ehk KOK on sageliesinev ennetatav ja ravitav haigus, mida iseloomustab püsiv õhuvoolu takistus, mis on tavaliselt progresseeruv ning seotud võimendatud kroonilise põletikuvastusega hingamisteedes ja kopsudes vastuseks kahjulikele osakestele ja gaasidele.
Homme, 18. novembril on ülemaailmne kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) päev. Eestis on hinnanguliselt kuni 90 000 seda haigust põdevat inimest. Haigus jääb sageli õigel ajal diagnoosimata just suitsejate hulgas, sest suitsetaja köha peetakse ekslikult normaalseks nähtuseks. Varases staadiumis allub haigus ravile hästi, kuid hilise staadiumi tagajärjed on väga tõsised.