Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Klaster käivitas obstruktiivse kopsuhaiguse projekti
Connected Health klaster käivitas kroonilisele obstruktiivsele kopsuhaigusele keskenduva innovatsiooniprojekti.
KOK Fookuses projekti osalejate grupipilt. Foto: Erakogu
Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health käivitas projekti, mille keskmes on krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK). Projekt KOK FOOKUSES toob valdkonna olulised osapooled kokku, et leida uudseid lahendusi, kuidas Eestis selle haigusega elavaid inimesi tõhusamalt üles leida ja nende ravi tulemuslikumalt korraldada.
Tänasel Eesti Arstide Päevadel oli
avateemaks südamepuudulikkuse (SP) ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse
(KOK) tuvastamine ja eristamine. Ettekandjad tõdesid, et kuna SP ja KOK
sümptomid on sageli sarnased, on neil raske vahet teha.
KOKi ravis esimene ja tähtsaim on suitsetamisest loobumine, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla pulmonoloog-ülemarsti ja keskuse juht Pille Mukk kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ravist.
Kolmapäeval, 19. novembril tähistatakse ülemaailmset kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) päeva, millega juhitakse tähelepanu haiguse laiale levikule kogu maailmas ning kutsutakse üles inimesi oma tervist jälgima ja suitsetamisest loobuma.
Sotsiaalministeeriumi, Eesti Haigekassa, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse ning Eesti Haiglate Liidu vahel sõlmitakse koostöömemorandum e-teenuste arendamiseks.