Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Mürgistustest teisel kohal on ravimimürgistused
Mürgistusõnnetuste korral nõu andev infoliin 16 662 tähistab oma seitsmendat sünnipäeva. 6. oktoobril 2008 avatud mürgistusalane nõuandetelefon alustas esialgu nõu jagamist vaid tööpäeviti, nüüdseks ollakse valmis kõnedele vastama ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel.
Seitsme aasta jooksul on mürgistusinfoliin vastanud rohkem kui 9000-le kõnele. Kõnede arv on koos elanike teadlikkuse kasvuga aasta-aastalt suurenenud. Tehtud analüüs näitab, et enamus mürgistusõnnetustest on põhjustatud kemikaalide valest kasutamisest, teisele kohale jäävad ravimimürgistused. Pooled infoliinile saabunud kõnedest on seotud lastega, neist omakorda enamik just väikelastega (kuni 3-aastased) seotud mürgistusõnnetustega.
Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri andmetel oli Eestis eelmisel aastal 15 372 surmajuhtu, mida on 0,6% vähem kui aasta varem. Võrreldes 2012. aastaga vähenes kõige rohkem õnnetusjuhtumitest, traumadest ja mürgistustest tingitud surmade arv.
Narkomaanid keetsid omale eelmise kümnendi lõpus Sudafedist ja kaaliumpermanganaadist narkootilist segu, mille tulemusel tekkinud tervisekahjustustest käisid Eesti arstid ka välismaal rääkimas.