Südame- ja veresoonkonnahaigused on Eestis kõige levinumad kroonilised haigused. Statistika näitab, et üha rohkem inimesi vajab südame-veresoonkonna ravimeid. Ravimiameti andmetel kasutab Eestis südame-veresoonkonna ravimeid iga teine inimene.

- Ravimiameti andmetel on südame-veresoonkonna ravimid olnud Eestis läbi aegade enimkasutatavad.
- Foto: Shutterstock
Aprill on südamekuu – aeg, mil pööratakse tähelepanu südametervise hoidmisele ja südamega seotud haiguste ennetamisele. Maailma Südameföderatsiooni andmetel on vähemalt 80% südame-veresoonkonna haigustest seotud ennetatavate riskiteguritega, nagu suitsetamine, ebatervislik toitumine ja vähene kehaline aktiivsus. Südamesõbralik eluviis peaks algama juba lapseeas ja jätkuma kogu elu. Ennetust ja ravi ei tohiks vastandada – mõlemal on oma roll, et elukvaliteeti hoida ja vältida haigusest tingitud tüsistusi. Oluline on haiguse õigeaegne diagnoos ning ravi haiguse kontrolli all hoidmiseks – see tähendab igapäevast ravimite tarvitamist vastavalt arsti juhistele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aprillikuu keskendub taas südame tervisele, sest hoolimata karmist statistikast on hinnanguliselt 80 protsenti südame-veresoonkonna haigustest tervislike eluviisi valikutega ennetatavad.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.