Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Riik põrgatas pildikulud raviasutustele tagasi
Sotsiaalministeerium jätab meditsiiniliste ülesvõtete arhiveerimisel tekkivad kulud taas tervishoiuteenuste osutajate kanda.
Meditsiiniliste ülesvõtete arhiveerimisel tekkivad kulud jäävad taas tervishoiuteenuste osutajate kanda. Foto: Andres Haabu
Mullu volitas ministeerium SA Eesti Tervishoiu Pildipanka osutama tsentraalset meditsiinikujutiste pikaajalise keskarhiivi teenust. Arhiveerimise kulude kompenseerimiseks hakkas ministeerium tunamullu hüvitama ka umbes kolmandikku arhiveerimiskuludest. Seetõttu tekkis pildipangal võimalus küsida oma klientidelt senisest täishinnast odavamat hinda.
Sotsiaalministri määrusega liidetakse septembrist suurhaiglate loodud pildipank riikliku andmekoguga. Suuremad Tervishoiu Pildipank SAs arhiveerijad on 2006. aastal panga asutanud suurhaiglad Põhja-Eesti Regionaalhaigla (26% arhiveeritud uuringutest) ja Tartu Ülikooli Kliinikum (22% arhiveeritud uuringutest).
Augusti algul andis Pildipank haiglatele teada, et neil ei ole õnnestunud sotsiaalministeeriumiga sobivat lepingut sõlmida, mis tähendab, et Pildipanga klientidel tuleb alates selle aasta oktoobrist tasuda teenuse maksumus kogu ulatuses omast taskust. Käesoleva aastani sisaldas teenuse hind ministeeriumi panust.
Sotsiaalministri määrusega liidetakse septembrist suurhaiglate loodud pildipank riikliku andmekoguga. Ülesvõtete arhiveerimine ja kuvamine on raviasutustele sügisest tasuta, ainsaks tingimuseks on kohustus enda majas tehtud pildimaterjal arhiveerida riiklikus andmepangas.
Möödunud aasta septembris muutus piltide arhiveerimine pildipanka kõikidele tervishoiuasutustele kohustuslikuks. Sotsiaalministeeriumi esindaja teatel on neil plaanis koostöös haigekassaga kontrollima hakata, kas seda ka tehakse.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!