Apteekrid on läbi aastate korduvalt esitanud sotsiaalministeeriumile, haigekassale ja E-tervise sihtasutusele ettepanekuid digiretsepti täiustamiseks, mis aitaks tõhustada ravimiteabe edastamist patsientidele ning vähendada ravimite kasutamisega seotud probleeme. Seni pole need ettepanekud heakskiitu leidnud.
- Apteekritel oleks patsienti lihtsam nõustada, kui nad näeksid tema haiguse diagnoosi. Foto: Andres Haabu/ÄP
Ettepanekuteks olid diagnoosikoodi kuvamine digiretseptil, vähemalt viimase aasta jooksul välja ostetud ravimite nägemine, patsiendi ravimilehe kasutuselevõtmine, kus oleks alati kuvatud viimane seis patsiendi kasutatavatest ravimitest ja infokanali loomine apteekri ning arsti vahelise suhtluse tõhustamiseks retseptikeskuses.. “On äärmiselt kurb, et riik ei saa üheselt aru, millist rolli apteeker patsiendi ravi tulemuslikkusel mängib ja kui palju on võimalik vähendada ebamõistlikku ravimikasutust, vältida ära hoitavaid hospitaliseerimisjuhte ning läbi ratsionaalse ravimikasutuse parendada patsientide elukvaliteeti,” hindas olukorda Sepp.
Seotud lood
Tänu digiretseptile tekkis arstil ja apteekril esimest korda täielik ülevaade patsiendi ravimikasutusest. Aja jooksul on arstide ja apteekrite ootused ning vajadused muutunud st soovitakse patsiendi kohta saada infot praegusest ülevaatlikumal kujul (n-ö ravimileht).
Eesti ja Soome vahel peab toimima piiriülene automatiseeritud ravi- ja töötuskindlustuse andmete vahetus, mis aitaks parandada teenuste kättesaadavust ja vähendaks bürokraatiat, ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski eile Helsingis toimunud kohtumisel Soome sotsiaalteenuste ministri Juha Rehulaga.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025