Maailma Terviseorganisatsiooni eestvedamisel tähistatakse 24.–30. aprillini Euroopa immuniseerimisnädalat.
Sel aastal on immuniseerimisnädala fookuses väljakutse kõrvaldada punetised ja leetrid kogu Euroopas.
WHO Eesti esinduse juhi Marge Reinapi sõnul on immuniseerimisnädal väga hea võimalus, et näidata inimestele, miks on oluline tagada kaitse leetrite ja punetiste vastu.
„Kuigi Eesti on nende riikide hulgas kus punetised ja leetrid on elimineeritud, siis ei saa olukorraga veel täiesti rahul olla, sest vaktsineerituse tase on juba mitmel järjestikusel aastal langenud. Leetrite ja punetiste vastu vaktsineeritute osakaal jääb Eestis praegu alla WHO soovitatud hõlmatuse taseme ning on põhjus muretsemiseks ja suurenenud tähelepanuks,“ ütles Reinap.
Vaktsineerimine on seni tõestatult kõige efektiivsem viis nakkushaigusi ennetada.
Tänu elanikkonna laiaulatusliku immuniseeritusega hõlmatuse tagamisele, on WHO Euroopa regioonis juba 32 riiki 53st, sh Eesti, kus leetrite ja/või punetiste levik on katkestatud. Leetrid on Euroopas elimineeritud 21 riigis ning punetised 20 riigis.
Alates 2005. aastast on WHO eestvedamisel igal aastal aprillikuus üks nädal pühendatud immuniseerimise olulisuse ja vajalikkuse teadvustamisele.
Rohkem teavet WHO
veebilehelt.
Seotud lood
Ravimitootjate Liidu korraldatud vaktsineerimisteemalisel ümarlaual ütles lastearst Eda Tamm, et Eesti vaktsineeritusega hõlmatus on suhteliselt hea, kuid vaktsineerimisest keeldujad on väga häälekad.
Täna tervishoiumuuseumis Ravimitootjate Liidu korraldatud immuniseerimise nädala raames vaktsineerimisteemalise avalikul ümarlaual „Miks me peame vaktsineerima?“ ütles ravimiameti ravimiohutusosakonna juhataja Ott Laius, et kõige suur intriigi vaktsiinide puhul on nende kõrvaltoimed.
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) lisas Eesti riikide hulka, kus leetritesse ja punetistesse haigestumine on elimineeritud. Leetrite ja punetiste elimineerimine tähendab seda, et nende haigustekitajate levikut ja uusi kohalikke haigusjuhte ei ole riigis esinenud vähemalt kolmel järjestikusel aastal.
Rootsi suuruselt teises linnas Göteborgis on lapsed haigestunud leetritesse.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.