Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Millal on vajalik eksperthinnang kinnipeetu psüühilisele seisundile väljastpoolt tema raviasutust?
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) tegi veebruaris otsuse kohtuasjas Van Zandbergen vs Belgia (avaldus nr 4258/11), milles oli küsimuse all eksperthinnang kinnipeetu psüühilisele seisundile väljastpoolt tema raviasutust.
Euroopa Inimõigust Kohus (EIK) leidis lahendis Maylenskiy vs Venemaa, et Venemaa viis vangistatud HIV-haigele ravimite taluvuse testi läbi viivitusega.
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) arutas selle aasta veebruaris juhtumit Dragan versus Rumeenia, kus kinnipidamisasutuses viibivale inimesele ei võimaldatud viie aasta jooksul arsti poolt soovitatud hambaravi.
Euroopa Inimõiguste Kohus leiab hiljutises otsuses, et meditsiiniabi kinnipidamisasutuses peab vastama kogu elanikkonnale võimaldatava meditsiiniabi tasemele.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.