Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tampere: ravirahast vastutusfondi täita ei tohiks
Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere leiab, et loodavat mittesüülise vastutuskindlustuse fondi ei oleks mõistlik finantseerida ravirahadest, vaid eraldi eelarvest.
Kui Viljandi haiglas juhtub, et osutatud raviteenus või diagnostika on patsienti kahjustanud, siis kuidas Teie arvate, kes ja kuidas peaks seda lugu ideaalis uurima? Politsei, kohus?
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul on praegu vabatahtliku kindlustusega kaetud 70 protsenti arstidest, kuid see kaitseb eelkõige arste juhtudel, kui patsient nõuab hüvitist. Lisaks on tõendamiskohustus patsiendil.
Kui tuli avalikuks, et Kohtla-Järve haiglas valediagnoosi pannud arst on kohtu all ja süüdimõistmisel võib ta kuni kolmeks aastaks vangi minna, kirjutas perearst Eero Merilind sotsiaalmeedias, et sellises Eestis ta ei taha elada.
Sotsiaalministeerium andis äsja teada, et saatis kooskõlastamisele tervishoiuteenuse osutaja vastutuskindlustuse loomise süsteemi, mille kulu on riigieelarvele ja haigekassale umbes 2,3–3 miljonit eurot aastas.