Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vabatahtlikult on kindlustatud 70% arstidest
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul on praegu vabatahtliku kindlustusega kaetud 70 protsenti arstidest, kuid see kaitseb eelkõige arste juhtudel, kui patsient nõuab hüvitist. Lisaks on tõendamiskohustus patsiendil.
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste Foto: Eiko Kink/ÄP
Paluste: "Töötame ministeeriumis välja tervishoiuteenuse osutajate mittesüülist vastutuskindlustust ehk patsiendikindlustust, mis annab patsiendile võimaluse saada hüvitist, kui raviprotsessis on ta saanud tervisekahju, mida oleks olnud võimalik vältida.
Terviseamet toetab tervishoiuteenuse osutajate mittesüülise sundkindlustuse loomist ja teeb ettepaneku seostada see tegevuslubade omamisega (väljaandmisega) ning luua riiklik kindlustusfond terviseameti juurde, seisab terviseameti poolt sotsiaalministeeriumile saadetud arvamuses.
Lõpuks ometi on aastaid pikale veninud protsess saamas lahendust – aasta lõpus loodab sotsiaalministeerium saata konsultatsiooniringile värskelt valminud arstide mittesüülise vastutuse eelnõu.
Otsused diagnoosi ja ravi osas tuleb teha vahel kiirelt, lähtudes hetke teadmistest, kogemustest ja intuitsioonist, rääkis Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa.
Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere leiab, et loodavat mittesüülise vastutuskindlustuse fondi ei oleks mõistlik finantseerida ravirahadest, vaid eraldi eelarvest.