Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vastutuskindlustus läheb maksma kuni 3 mln eurot aastas
Sotsiaalministeerium andis äsja teada, et saatis kooskõlastamisele tervishoiuteenuse osutaja vastutuskindlustuse loomise süsteemi, mille kulu on riigieelarvele ja haigekassale umbes 2,3–3 miljonit eurot aastas.
Ametkond saatis kooskõlastamisele tervishoiuteenuse osutaja vastutuskindlustuse loomise väljatöötamiskavatsuse, millega luuakse kohtuväline süsteem patsiendile kahju hüvitamiseks ravi saamisega kaasnenud tüsistuste puhul.
Arst kriminaalkorras kohtu all - vaidlust tekitav, hirmutav ja tundub vale. See tähendab ju et korrakaitse organid on tuvastanud arsti tegevuses võimaliku kuriteo koosseisus ja arusaamas, et kui kriminaalasi, siis kindlasti järgneb karistus.
Räpina haigla juht ja haiglate liidu juhatuse liige Miia Sultsmann leiab, et loodav vastutuskindlustuse fondi rahastamine peaks ideaalis tulema mitmest allikast.
Suurim risk patsiendi meditsiinilise menetluse normaalsest kulust kõrvalekaldeks on invasiivses meditsiinis, eriti kirurgilistel operatsioonidel, selgub TÜ Kliinikumi arsti Marko Murruste analüüsist.
Eesti Arstide Liidu juht Lembi Aug ütles Meditsiin 2017 konverentsil, et üha kasvavad invasiivsed ravi- ja uurimismeetodid tõstavad tüsistuse riski ja kaebustega lõppevaid juhtumeid tõotab tulevikus tulla rohkem kui seni. Kas loodavast vastutuskindlustusest on arstidele selles olukorras tuge?