Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Aug: Kaebuste hulk tõotab kasvada
Eesti Arstide Liidu juht Lembi Aug ütles Meditsiin 2017 konverentsil, et üha kasvavad invasiivsed ravi- ja uurimismeetodid tõstavad tüsistuse riski ja kaebustega lõppevaid juhtumeid tõotab tulevikus tulla rohkem kui seni. Kas loodavast vastutuskindlustusest on arstidele selles olukorras tuge?
Lembi Aug rääkis vastutuskindlustusest. Foto: Raul Mee
Arstide vastutuskindlustusest ehk teise nimetusega patsiendikindlustuse seadusest on Eestis räägitud juba 2011. aastast, eelkõige seoses Euroopa Liidu piiriülese tervishoiuteenuse direktiivi koostamise ja ülevõtmisega. Mullu muutus teema aga eriti aktuaalseks, sest Euroopa Komisjon otsustas hakata tegelema selle sisulise ülevõtmise analüüsiga liikmesriikides.
Advokaadibüroo Teder jurist Janus Paurman kõneles augustis toimunud arvamusfestivalil, et kuna meditsiinialased vaidlused on enamjaolt delikaatset laadi, saavad paljud neist kõigi osapoolte huvides lahenduse enne igasugust kohtuskäimist kokkukeppe teel.
Terviseamet toetab tervishoiuteenuse osutajate mittesüülise sundkindlustuse loomist ja teeb ettepaneku seostada see tegevuslubade omamisega (väljaandmisega) ning luua riiklik kindlustusfond terviseameti juurde, seisab terviseameti poolt sotsiaalministeeriumile saadetud arvamuses.
Sotsiaalministeerium andis äsja teada, et saatis kooskõlastamisele tervishoiuteenuse osutaja vastutuskindlustuse loomise süsteemi, mille kulu on riigieelarvele ja haigekassale umbes 2,3–3 miljonit eurot aastas.