Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuido Nõmm: mida rohkem EMO patsiente, seda vähem plaanilist ravi
Mida väiksemad on teiste erialade lepingud ja mida rohkem tööd on EMO-l, seda vähem raha jääb plaaniliseks raviks, rääkis meditsiinimõjutaja Kuido Nõmm.
Tartu ülikooli kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm. Foto: Raul Mee/ÄP
"Erakorralisel meditsiinil kui erialal ei ole oma lepingut, vaid meie tehtud töö (st. raha selle eest) võetakse maha teiste erialade lepingutest. Mida väiksemad on teiste erialade lepingud ja mida rohkem meie tööd teeme, seda väiksemaks jääb eriala lepingus mitte-erakorraline osa ehk plaanilise tegevuse rahastamine," rääkis Tartu ülikooli kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm sellest, kuidas erialad eelarveliselt omavahel seotud on.
Tallinn linnale kuuluvad haiglad on koostamas terviseseisunditest nimekirja, mille alusel hakatakse edaspidi erakorralise meditsiini osakondades välja selekteerima patsiente, kelle olukorra lahendamine ei ole erakorralist laadi.
Toivo Tänavsuu on juba mitu aastat jätkanud ootamatult võetud kohustust, mis on olnud inimestele viimaseks õlekõrreks ning vahel ka võtmeks tervenemisele.
Pärnu Haigla ravijuht Veiko Vahula leiab, et erakorralise meditsiini osakondade ülekoormuse probleem tuleneb eelkõige sellest, et perearstiabi ei ole ööpäevaringselt kättesaadav.
Haigekassa ja haiglate vaheline nn ravijuhu põhine rahastamine on tegelikkuses jõudnud rahavoo- või õigem on öelda, eelarve põhiseks. Seekord ma ei keskendu sellele, kas haiglate eelarvepõhine rahastamine on hea või halb, vaid vaatlen haigekassa ja haiglate vahelist informatsiooni vahetamise protsessi.