• 16.03.17, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Glükomeetri mõõtmisviga võib olla ootamatult suur

Glükomeetrite kasutamisel on peaaegu 40 aastane ajalugu, kuid laborimeetodiga võrreldavat täpsust seni saavutatud ei ole. Nii ongi glükomeeter jäänud abivahendiks diabeedi ravi jälgimisel ja kiire glükeemia määramisel, kuid mitte diabeedi diagnoosimisel.
Erinevate glükomeetrite suhtelise nihke kvartiilid laborimeetodi suhtes.
  • Erinevate glükomeetrite suhtelise nihke kvartiilid laborimeetodi suhtes. Foto: Aivar Orav
Esimesed patsiendi enesekontrolli glükomeetrid jõudsid läänemaailmas tarbijani 1980ndate alguses, Eestis mõned aastad hiljem. Võrreldes esimeste glükomeetritega, on tänapäevaste glükomeetrite täpsus oluliselt paranenud ning seetõttu kitsendatakse glükomeetrite kasutamist reguleerivates standardites ja juhistes täpsuse kriteeriume pidevalt. 

Seotud lood

Uudised
  • 15.02.19, 07:00
Pideva glükoosimonitooringu lisaväärtus
Kodustes tingimustel glükomeetriga veresuhkru mõõtmine ei pruugi anda adekvaatset ülevaadet nii hüpo- kui ka hüperglükeemiliste episoodide esinemisest, kuna pisteline mõõtmine võib toimuda just siis, kui antud momendid on täpselt möödunud.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele