Küsisime haigekassast, kuhu on jõudnud nädal hiljem uurimine abivahendifirmade väidetava pettuse osas ja kas vastab tõele väide, et hoopis digiretseptikeskuse ülesehituse vea tõttu satuvad ortoosid süsteemi kallima hinnaga.
Haigekassa esindaja teatas, et tänase seisuga neile teada olevalt uusi ettevõtteid ei ole lisandunud uurimisse. "Meiega on inimesed ühendust võtnud küll ja edastanud avaldusi müügiga seotud dokumentide uurimiseks, kuid hetkel need on üksikud pöördumised nädala jooksul," jätkas terviseedenduse ja kommunikatsioonitalituse juht Liis Hinsberg. Kui palju sotsiaalkindlustusametile või Pealtnägija telesaatele on pöördumisi tehtud, seda ta ei teadnud.
Seotud lood
ELi parlament kiitis hiljuti heaks meditsiiniseadmeid puututava reeglistiku, millega saab kontrollida seadme teekonda ja vastavust ELi patsienditurvalisuse nõuetele. Muuhulgas puudutab see ka implantaate ja kasutusule tulevad patsiendi kaardid, millega saab oma seadet UDIst kontrollida.
Terviseminister Jevgeni Ossinovski leiab, et suurhaiglate rahakasutus on võrreldes samas suurusjärgus eelarvega riigifirmadega seni tähelepanu alt liiga väljas olnud. Seetõttu on seal ka õigustatud politsei suurem ringitoimetamine.
Haigekassa nõukogu tellib meditsiiniseadmete müügitehingute kontrolliks lisaauditi.
Traumapunktis antakse patsientidele kaasa meditsiiniseadmeid, mille hind võib olla mitu korda kõrgem kui apteegis ja millest lõviosa tasub maksumaksja raha eest haigekassa.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025