Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Avatud uste režiim ei vabasta vastutusest
Euroopa Inimõiguste Kohtu seisukoht on, et psühhiaatrias üha enam rakendatav „avatud uste“ režiimi kohane ravi ei vabasta riiki oma kohustusest kaitsta vaimuhaigeid patsiente neist endist tulenevate ohtude eest.
Euroopa Inimõigust Kohus (EIK) leidis lahendis Maylenskiy vs Venemaa, et Venemaa viis vangistatud HIV-haigele ravimite taluvuse testi läbi viivitusega.
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) jõudis hiljutises kohtuasjas otsusele, et surma või tervisekahjustusega lõppenud tahtlikule rikkumisele meditsiinisfääris tuleb reageerida kriminaalmenetlusega.
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) otsustas sellel aastal aset leidnud protsessil Kolesnikovich vs Venemaa, et maohaavade ravimisel kinnipidamisasutuses tuleb järgida rahvusvahelisi soovitusi maohaavade raviks.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.