Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
EIK: arsti vea puhul tuleb läbi viia kriminaalmenetlus
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) jõudis hiljutises kohtuasjas otsusele, et surma või tervisekahjustusega lõppenud tahtlikule rikkumisele meditsiinisfääris tuleb reageerida kriminaalmenetlusega.
Euroopa Inimõiguste Kohtu seisukoht on, et psühhiaatrias üha enam rakendatav „avatud uste“ režiimi kohane ravi ei vabasta riiki oma kohustusest kaitsta vaimuhaigeid patsiente neist endist tulenevate ohtude eest.
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) otsustas sellel aastal aset leidnud protsessil Kolesnikovich vs Venemaa, et maohaavade ravimisel kinnipidamisasutuses tuleb järgida rahvusvahelisi soovitusi maohaavade raviks.
Isiku meditsiiniandmeid ei ole lubatud ilma tema nõusolekuta avaldada prokuratuurile ja tööandjale, selgus 23. veebruaril vastuvõetud Euroopa Inimõiguste Kohtu otsuses. Kohtuasja osapooled olid Y.Y. ning Venemaa.
Euroopa Inimõiguste Kohus leiab hiljutises otsuses, et meditsiiniabi kinnipidamisasutuses peab vastama kogu elanikkonnale võimaldatava meditsiiniabi tasemele.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.