Ravimiamet ja Sotsiaalministeerium korraldavad koostöös ravimite tootjate, hulgimüüjate ja apteekrite organisatsioonidega konverentsi „Ilma võltsravimiteta on Euroopa ohutum“. Konverents toimub 8. ja 9. novembril Tallinnas, Kultuurikatlas ja on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud üritus.
- Üks konverentsil esineja on ka Ravimite Ehtsuse Kontrolli Sihtasutuse juhataja Mart Levo. Foto: Raul Mee
Konverents keskendub ravimite turvaelementide süsteemi rakendamisele Euroopa Liidus. Ravimite turvaelemendid on pakendile lisatav ainulaadne identifikaator ja pakendi rikkumisvastane seade. Turvaelementide andmete haldamiseks luuaks üle-Euroopaline infosüsteemide võrgustik ning lepitakse kokku kontrolli põhimõtted. Turvaelementide kasutuselevõtt lisab uusi kohustusi ravimitootjatele, apteekritele, ravimite hulgimüüjatele ja riigiasutustele. Konverentsil saavad sõna kõik huvipooled ning üheskoos püütakse leida vastust küsimusele, kas Euroopa on turvaelementide rakendamiseks valmis.
Seotud lood
Tollikontroll avastas 2010. aasta
jooksul 3452 keeldude ja piirangutega seotud rikkumist, millest suurem osa
moodustas toote nõuetele mittevastamine ja keelatud ravimid. See
tähendas üle 200 miljoni krooni ärahoitud kahju.
Ravimiameti hinnangul on illegaalsete
ravimite müük turgudel küll vähenenud, kuid sarnaselt salaalkoholi ja -tubakaga
ei kao need ilmselt kunagi - müük kolib lihtsalt internetti, kirjutas Delfi.
Rahvusvaheline politseiagentuur Interpol sõlmis kokkuleppe farmaatsiatööstusega, et võidelda võltsravimite leviku vastu.
Nn võltsravimiseadus toob ravimitega kokkupuutuvatele asutustele hulgi lisatööd ja Eesti Ravimihulgimüüjate Liidul on kolm ootust.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!