Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti teadlane leidis molekuli, mis aitab ravimiga paremini toime tulla
TÜ Kliinikumi ühendlaboris töötav Riin Tamm on geenide ja ravimite vaheliste seoste uurimisega tegelnud oma akadeemiliste õpingute algusest saadik ehk 2004. aastast.
Peategelane nii ta bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoritöös on üks geen ning selle geeni toodetav valk ehk ensüüm nimega tiopuriinmetüültransferaas, kirjutas Tartu Postimees.
Järgmisel kevadel kaitseb oma doktoritööd
Riin Tamm (29), kes oskab juba praegu geene testides vastata küsimusele, miks
mõni ravim ühele inimesele sobib ja teisele mitte.
ELi parlament kiitis hiljuti heaks meditsiiniseadmeid puututava reeglistiku, millega saab kontrollida seadme teekonda ja vastavust ELi patsienditurvalisuse nõuetele. Muuhulgas puudutab see ka implantaate ja kasutusule tulevad patsiendi kaardid, millega saab oma seadet UDIst kontrollida.
Neuroloog Mark Braschinsky ja geeniteadlane Riin Tamm said jälile noore naise raske haiguse tegelikule põhjusele. Pärast patsiendi genoomi järjestusanalüüsi selgus, et ühes valku tootvas geenis on tõsine viga, kirjutas Tartu Postimees.
Sel aastal jõuab kätte päev, mil Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu võib raporteerida: kõikide geenidoonorite personaalsed geenikaardid on valmis. Kõik 52 000 kaarti, sest umbes nii palju on Eestis geenidoonoreid.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.